به وبسایت نانو هورسان خوش آمدید

ارائه دهنده محصولات تولید شده با تکنولوژی نانو

تکنولوژی نانو

 این تکنولوژی ، برای شما این امکان را فراهم می آورد،که با ایجاد یک لایه یکنواخت  و بسیار نازک ،مقاوم و نامرئی از سطوح شما محافظت کند.

محصولات تولیدی ما

نانو عایقهای رطوبتی، نانو عایق نمای ساختمان، نانو محافظ پارچه، نانو محافظ چوب، نانو محافظ شیشه و فلز، نانو محافظ  چوب، نانو سوپر جاذب آب ویژه گیاهان ورود به صفحه محصولات

اطلاعات تماس

کرج: مهرویلا، ابتدای بلوار دانش آموز، ساختمان سارا، طبقه سوم  تلفن های تماس :   09120805918-09120805927- 09120805912  اطلاعات بیشتر...

کاهش دهنده مصرف آب -کشاورزی

  تحولی نو در صنعت آبیاری کشاورزی

یکبار آبیاری برای چند هفته !

نانو هورسان، ارائه دهنده سوپر جاذب کشاورزی پایه پتاسیمی

 

ايران کشوري کم آب و خشک است؛ با توجه به اين موضوع که کل آب مصرفي در ايران حدود 5/86 ميليارد متر مکعب در سال مي باشد، حدود 80 ميليارد متر مکعب آن در بخش کشاورزي مصرف مي شود. از اين مقدار 65 درصد آن به علت شيوه هاي غلط و روش هاي ناکارآمد سنتي آبياري هدر مي رود.خشکسالي و فجايع زيست محيطي، پيامد هدرروي بي رحمانه آب است. براي مقابله با اين مسائل و مشکلات، به کار گيري شيوه هاي نوين آبياري لازم مي باشد. کاربرد هيدرو ژلهاي فوق جاذب، جديدترين شيوه هاي آبياري براي مناطق خشک است که به کمک آن مي توان تا 50 درصد اتلاف آب آبياري و در نتيجه مصرف آب را کاهش داد.

فوق جاذب­ها ابتدا در اواخر دهه 1960 در آمريکا توليد شدند و انواع تجاري آن در اوايل دهه 1970 به بازار آمريکا عرضه شدند. کاربرد اصلي اين محصولات در ابتدا در کشاورزي و باغباني بود که به عنوان هيدروژل براي نگهداري رطوبت خاک در مراحل رشد گياهان به کار برده مي­شدند. با مرور زمان بر دامنه مصرف فوق جاذب ها در توليد محصولات ديگر نيز افزوده شد و در اين مسير صنايع بهداشتي بيشتر از ساير بخش ها از ويژگي­ها و خواص پليمرهاي فوق جاذب بهره­مند گرديده­اند به گونه­اي که در سال 1982 ژاپن توانست در عرضه پوشک نوزادان و اطفال تحولي پديد آورد و پوشک فوق جاذب را به بازار عرضه نمايد.

 پليمرهاي فوق جاذب آب مي توانند مقادير زيادي آب ويا محلول آبي را جذب نموده و متورم شوند. اين مخازن ذخيره اي کوچک وقتي که در داخل خاک قرار مي گيرند، آب حاصل از بارندگي و آبياري را به خود جذب نموده و از فرونشست آن (Leaching) جلوگيري مي نمايند. پس از عمل جذب و در اثر خشک شدن محيط، آب داخل پليمر به تدريج تخليه مي گردد و بدين ترتيب خاک به مدت طولاني و بدون نياز به آبياري مجدد مرطوب مي ماند.

این پلیمرها خنثی و بی اثرند که مصرف آنها در کشاورزی و محیط زیست خطری در پی ندارد.   

 

 موارد استفاده :

این محصول نانو هورسان جهت استفاده در کشاورزی، باغبانی، جنگل کاری، جلوگیری از فرسایش خاک (در زمینهای بیابانی) و تقریبا هر جایی که مربوط به محیط زیست بوده و نیاز به نگهداشت آب می باشد استفاده می شود. این فوق جاذب به دلیل ماهیت غیر سمی آن، حافظ محیط زیست می باشد.

رفع مشکلات کشاورزی

 • مدیریت آبیاری : ژل فوق آب دوست نانو هورسان با توجه به قدرت جذب بالایی که دارند پس از آبیاری یا بارندگی ها آب را جذب کرده و به تدریج بر حسب نیاز ریشه در اختیار گیاه قرار می دهند و با این کار دوره آبیاری را بین 50 تا 60% کاهش می دهد .
 • فشردگی خاک : یکی از مشکلات مهم در کشاورزی فشردگی خاک می باشد که می تواند سبب کاهش شدید محصول گردد و در صورتی که بخواهیم آن را بر طرف سازم باید هزینه های سنگینی را متحمل شویم در صورتی استفاده از ژل فوق آب دوست نانو هورسان با توجه به انبساط و انقباضی که در اثر جذب و دفع آب دست می آورند سبب جلوگیری از فشردگی خاک می شوند
 • کمبود مواد غذایی : یکی از عمده مشکلات بخش کشاورزی مبحث تغذیه نباتات می باشد . با توجه به اینکه هزینه های خرید و حمل و نقل کودها و همچنین هزینه های کارگری گزاف می باشد و ژل فوق آب دوست نانو هورسان توانایی جذب عناصر غذایی را داشته و به تدریج در اختیار گیاه قرار می دهند این ویژگی علاوه بر صرفه جویی در مصرف کود و در نتیجه کاهش هزینه ها سبب شده کود در منطقه موثر ریشه قرار گیرد و باعث افزایش راندمان محصول گردد و به علاوه از شسشته شدن کودهای شیمیایی و الودگی آبهای زیرزمینی نیز جلوگیری می کند .
 • تبخیر و روان آب : ژل فوق آب دوست نانو هورسان با جذب سریع آب سبب کاهش تبخیر آن شده و همچنین با توجه به افزایش نفوذپذیری خاک از ایجاد روان آب ها به شکل موثری می کاهد .
 • شیب تند : از مشکلات زمین هایی که شیب تند دارند این است که قادر به نگهداری آب در خودشان نمی باشند و در نتیجه کشت و کار در ان مشکل می شود در حالی که استفاده از ژل فوق آب دوست نانو هورسان با توجه به نگهداری آب در منطقه موثر ریشه باعث شده تا بتوانیم حتی در زمین های شیب دار نیز اقدام به کشت گیاهان نماییم
 • فرسایش : فرسایش بادی و آبی سالانه میلیون ها تن خاک حاصلخیز را از مزارع ایران جابجا کرده و خسارت شدید را بر اقتصاد کشاورزی کشور وارد می کند در حالی که استفاده از ژل فوق آب دوست نانو هورسان با توجه به داشتن رطوبت دائمی از فرسایش بادی جلوگیری کرده و با افزایش نفوذپذیری خاک نسبت به اب از ایجاد روان آب ها و فرسایش آبی نیز جلوگیری به عمل می آورد .
 • افزایش بازدهی : ژل فوق آب دوست نانو هورسان با قابلیت نگهداری رطوبت و مواد غذایی در منطقه موثر ریشه سبب افزایش محصول بین 17% تا 55% می شوند
 • افزایش هزینه ها : ژل فوق آب دوست نانو هورسان به جهت افزایش بازدهی و کیفیت محصولات تولیدی و همچنین کاهش هزینه های آبیاری ، جلوگیری از فرسایش ، جلوگیری از فشردگی خاک و ... سبب افزایش بازده اقتصادی می گردد

 

 

رفع مشکلات فضای سبز

 • خشکی ، استرس و گرما : از بزرگترین مشکلات در فضای سبز نیاز آبی گیاهان و ایجاد استرس و شوک در اثر گرما و خشکی می باشد که باعث شده گیاه سرسبزی و شادابی خودشان را از دست بدهند و استفاده از ژل فوق آب دوست نانو هورسان باعث شده تا سرسبزی و شادابی گیاهان حفظ گردد چرا که رطوبت کافی و هم مواد غذایی مناسبی را در اختیار گیاه قرار می دهد .
 • ناتوانی در نگهداری مواد غذایی در منطقه ریشه : مشکلات تغذیه گیاهان این هست که بر اثر آبیاری مواد غذایی شسته شده و به طبقات پایین رفته و از دسترس گیاه خارج می شود . استفاده از ژل فوق آب دوست نانو هورسان باعث شده تا با جذب مواد غذایی و آزاد کردن آنها به تدریج نقش موثری در کاهش عناصر غذایی در منطقه موثر ریشه داشته باشد
 • زهکشی زیاد و عدم یکنواختی رطوبت : در خاکهای شنی مشکل اصلی زهکشی بالای خاک و در نتیجه کاهش دوره آبیاری است که سبب افزایش هزینه ها می گردد و ژل فوق آب دوست نانو هورسان با جذب آب و دفع آن بسته به نیاز ریشه باعث شده رطوبت به شکل یکنواختی در خاک پخش شده و از خشک شدن سریع آن جلوگیری می کند .

کمبود نیتروژن

 • رشد قارچ : به دلیل اینکه در فضای سبز به خصوص چمن کاری رطوبت زیاد است امکان به وجود آمدن قارچ ها نیز می باشد در حالی که استفاده از ژل فوق آب دوست نانو هورسان به دلیل نگهداری رطوبت اضافی اجازه نمی دهد قارچ ها و دیگر رستنی های مزاحم با استفاده از این رطوبت اضافی مشکلاتی را برای گیاه اصلی به وجود آورند .
 • هزینه بالای آبیاری : فضاهای سبز و بخصوص مناطق چمن کاری و گل ها به آبیاری زیادی نیاز دارند و گاهی لازم است تا چندین نوبت در روز آبیاری صورت گیرد و این در حالی است که استفاده از ژل فوق آب دوست نانو هورسان سبب کاهش دوره آبیاری شده که تا حدود زیادی در هزینه کارگری صرفه جویی خواهد کرد .

فشرده شدن خاک

 • فعالیت نامطلوب باکتری ها و کاهش رشد ریشه : موجودات بشیاری در خاک وجود دارند که برای رشد ریشه و در نتیجه رشد بهتر گیاه مفید هستند ، این موجودات ذره بینی و همچنین خود ریشه برای رشد و گسترش به اکسیژن کافی نیاز دارند و استفاده از ژل فوق آب دوست نانو هورسان با توجه به انبساط و انقباضی که در اثر جذب و دفع مکرر آب دارد سبب ایجاد فضاهای مناسبی و زهکشی مطلوب و در نتیجه افزایش میزان هوادهی خاک شده و به این وسیله در رشد باکتری های مفید ریشه گیاه موثر است .

  از مزایای این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. استفاده بهینه از آب (تا 50 درصد صرفه‌جویی درمصرف آب کشاورزی)
 2. استفاده بهینه از کود و سموم شیمیایی و پیشگیری از آلودگی آبهای زیرزمینی
 3. جلوگیری از تنش‌های ناشی از نوسانات رطوبتی
 4. امکان کشت در مناطق بیابانی و کمک به بیابان‌زدایی و تثبیت شنهای روان
 5. امکان کشت در سطوح شیب‌دار
 6. پرورش و انتقال نهال با تلفات کم
 7. بسترهای کشت قارچ ، هیدروپونیک . بسیاری موارد دیگر

 

مقدار و روش استفاده سوپر سوپر جاذبهای نانو هورسان

 کاشت نهال :

ابتدا گودالی با عمق مناسب حفر نموده و سپس حدود 200 الی 300 گرم سوپر جاذب (بسته به اندازه و نوع نهال) را داخل گودال ریخته و کمی آب روی ان می ریزیم و پس از چند دقیقه که سوپر جاذب تبدیل به ژل شد با مقداری خاک مخلوط میکنیم سپس نهال را داخل گودال قرار داده و گودال قرار داده و گودال را پر میکنیم .

باید سعی شود سوپر جاذب در نزدیکی ریشه قرار گیرد . با این کار علاوه بر بالارفتن سرعت رشد نهال تا 30 درصد ، به راحتی دوره ابیاری نیز حداقل 70 درصد افزایش می یابد .

 درختان زیر پنج سال و درختچه ها :

حدود 300 الی 400 گرم سوپر جاذب خشک به ازای هر درخت تو صیه میشود . روش کار به این صورت است که در قسمت سایه انداز درخت که توسعه ریشه بیشتر است  3 گودال 40 تا 60 سانتی حفر میکنیم تا ریشه های افشان (مویین) دیده شود ، اندازه و تعداد حفره ها بستگی به اندازه درخت دارد ، در این روش کپه ای (درون گودال) است مقداری سوپر جاذب را در کف چاله بصورت خشک میریزیم و کمی اب روی ان ریخته

و پس از چند دقیقه که سوپر جاذب تبدیل به ژل شد روی آن را با خاک معمولی پر میکنیم البته باید چاله ها حداقل 5 سانتی متر از سطح زمین پایین باشند . علاوه بر این روش این مواد می توانند به صورت نواری (در محدوده توسعه ریشه دور تا دور درخت نواری به عمق 60 تا 40 سانتی متر حفر می شود و مقدار مشخص شده در کف کانال به طور یکنواخت پخش میشود و کمی اب داخل نوار میریزیم و پس از چند دقیقه که سوپر جاذب تبدیل به ژل شد با خاک پر میکنیم) نیز به کار روند .

میزانمصرف سوپر جاذب بستگی به بافت خاک و اندازه درخت دارد . با انجام این پروسه علاوه بر بالا رفتن کیفیت و کمیت و محصولات  این درختان تا 30 درصد ، میتوان دوره ابیاری را حداقل 50در صد افزایش داد و با این حال شاهد طراوت و شادابی بیشتر درخت باشیم .

 گیاهان زینتی :

جهت کاشت گیاهان زینتی مانند انواع رزها و غیره ، ابتدا چاله ای به عمق مناسب بوته حفر میکنیم و حدود 20 تا  30 گرم سوپر جاذب بسته به اندازه بوته در ته چاله ریخته و کمی آب داخل گودال میریزیم و و پس از چند دقیقه که سوپر جاذب تبدیل به ژل شد با خاک داخل چاله مخلوط میکنیم و آنگاه ریشه بوته گل را داخل چاله قرار داده و پس از پر کردن چاله از خاک آن را ابیاری میکنیم . با این کار گیاه زیباتر و شادابتری خواهیم داشت و میتوانیم دوره آبیاری رادو برابر کنیم .

    زراعت :

میزان استفاده :

(یوبجه 75 کیلوگرم در هکتار)  (سیب زمینی 35 تا 550 کیلوگرم در هکتار)  (گندم و جو 25 کیلوگرم در هکتار) (چغندر 55 کیلوگرم در هکتار)  (ذرت علوفه ای 100 کیلوگرم در هکتار) و ...

برای هر نهال و یا بذر (نشاء) (گوجه فرنگی 4 گرم)  (خربزه و هندوانه 6 گرم) (خیار 5 گرم)

 لازم بذکر است که اعداد و ارقام اعلام شده حاصل تجربه کشاورزان و متخصصان می باشد و دقت در روش استفاده و میزان استفاده تضمین نتیجه گرفتن شماست .

بهترین روش استفاده در زراعت هایی مثل یونجه ، ذرت، سیب زمینی، گندم و ... این است که میزان مشخص شده در هکتار را به طور یکنواخت در سطح زمین پخش کنیم و بعد زمین را شخم زده تا سوپر جاذب در زیر زمین و کنار ریشه گیاه قرار گیرد . پس از آن به مانند سابق عمل کرده و بعد از دیسک و ... بذرها را میکاریم . البته اگر شخم خیلی عمیق زده شود میتوان پس از شخم و پاشیدن سوپر جاذب را در عمق 15 تا 20 سانتیمتری برد . 

لازم به توضیح است که میتوان به روش های دیگر و با تجهیزات مختلف سوپر جاذب را در عمق 15 تا 0 سانتی متری خاک قرارداد.

برای زراعت هایی مثل گوجه فرنگی و خیار و ... که بصورت نشاء (بذر)  کاشته میشود، ابتدا در گودال هایی که برای کاشت نشاء حفر میشود میزان سوپر جاذب مورد نیاز را ریخته و کمی آب به آن اضافه میکنیم و پس از ژل شدن کمی خاک مورد نیاز را ریخته و کمی آب با آن اضافه میکنیم و پس از ژل شدن کمی خاک روی آن میریزیم ونشاء (بذر) را میکاریم.

 • زمینهای چمن :

به مقدار 50 الی 100 گرم سوپر جاذب در هر متر مربع و در عمق 2 الی 2/5 سانتی متر خاک قرار می دهیم ، روش کار به این صورت است که ابتدا بستر خاک را آماده میکنیم و بعد مقدار توصیه شده را بصورت دستپاش یا بذر پاش در سطح خاک پخش کرده و سپس و به اندازه 3 تا 5 سانتی متر خاک معمولی روی آ« می ریزیم و غلتک میزنیم و بعد عملیات بذر پاشی را انجام می دهیم  در این روش مقدار آبیاری کمتر از روشهای معمول و همچنین دوره ابیاری حداقل 80 در صد طولانی تر میشود . در ضمن  به خاطر در هم تنیدگی خاک و ریشه ، چمن مستحکم تری داریم .

در تمام موارد استفاده از سوپر جاذب باید ابتدا دوره های آبیاری را تغییر نداده و حداقل دو دوره آبیاری را به مانند قبل و با همان دوره زمانی آبیاری کرد تا سوپر جاذب افزایش حجم مورد نیاز را انجام دهد و پس از ان دوره های آبیاری را افزایش داد.                                                                                                           

 • بسته بندی و انبار

دمای انبار بین 0 تا 50 درجه سانتی گراد می تواند متغیر باشد. محیط انبار سر پوشیده و باید خشک باشد. در این شرایط می توان محصول را تا 5 سال انبار نمود. 

 • خصوصیات شیمیایی و فیزیکی

مشخصات

جاذب آب نانو هورسان

ظاهر

پودر قهوه ای

مقدار رطوبت %

کمتر از 5%

بو و سمیت

ندارد

چگالی توده ای متوسط (g/cm3)

8/0

pHمحلول آبی

6-7

اندازه ذره (میکرومتر)

500-800

حداکثر پایداری در محیط خاک (سال)

5-7

ظرفیت عملی جذب آب مقطر (جذب تعادلی) (g/g)

380

ظرفیت عملی جذب محلول کلرید سدیم با غلظت ppm1000 (جذب تعادلی)

170

ظرفیت عملی جذب در محیط خاک و تحت فشار 2200 پاسکال (جذب تعادلی)

140

زمان رسیدن به 60% جذب حداکثر (60% جذب تعادلی) (دقیقه)

25-30

 

محصولات نانو هورسان

پوششهای ضدآب و لک ،آبگریز و ضد اشعه UV

مطالب وبسایت
نظرات
کاربران
مشتریان

آشنایی با فناوری نانو

نانو هورسان

همه ما صبحگاهان در برگ درختان و گل ها، قطرات شبنم را دیده ایم. در زمان های قدیم کسی نمی دانست که چرا این اتفاق می افتد؟ سرانجام در سال 1976 دانشمندان با استفاده از میکروسکوپ الکترونیکی خاص E.S.E.M دریافتند میلیون ها سال است که درختان و گلها برای محافظت از خود در مقابل آلودگی های زیست محیطی از نانو ذرات استفاده می کنند.

  عملکرد تکنولوژی نانو

هنگامی که ما به یک سطح براق نگاه می کنیم به نظر می رسد آن سطح واقعا صاف می باشد. ولی در حقیقت خطای مطلق دید است!
 زمانی که ما این سطوح را در زیر میکروسکوپ می بینیم  سوراخ های بزرگ و بی شماری را مشاهده خواهیم کرد,  در داخل این سوراخ ها آلاینده های آلی محیط زیست وارد می شود و پس از پر کردن این حفره های میکروسکپی ، ایجاد یک پایه بسیار سخت با سطح می نمایند .
 بعد از آلاینده های آلی ، نشست آلاینده های غیر آلی مانند گرد و غبار، دوده ماشین و غیره ... ایجاد یک لایه می نماید که ما آنرا به شکل خاک بر روی سطوح می بینیم .
 این تکنولوژی ، برای شما این امکان را فراهم می آورد که از آلاینده های غیر آلی در هر نقطه از سطح مطلوب شما ، با یک غشاء یکنواخت ، بسیار نازک ،مقاوم و نامرئی محافظت کند، بنابراین با توجه به لایه محافظ ایجاد شده درسطح شما ، برای حذف آلاینده ها هیچگونه نیازی به پاک کننده های شیمیایی نیست و با استفاده از تنها کمی آب و یک پارچه به راحتی می توانید سطح را کاملأ تمیز کنید.

شرکت نانو هورسان

ضد آب شدن سطوح, حفاظت از ویژگی های مصالح, محافظت از سطوح در مقابل عوامل جوی, محافظت از اشعه ماوراء بنفش

درخواست کاتالوگ

جهت دریافت کاتالوگ و نمونه محصولات شرکت نانو هورسان لطفا فرم درخواست را پر نمایید . فرم درخواست کلیک کنید

درخواست نمایندگی

برای درخواست نمایندگی پس از تکمیل فرم همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار مینمایند. کلیک کنید

فیلم محصولات شرکت

شما میتوانید در بخش فیلمهای نانو با محصولات شرکت بیشتر آشنا شوید . جهت نمایش فیلمها اینجا کلیک کنید

محصولات ما

نانو محافظ سنگ و سیمان , نانو محافظ چوب, نانو محافظ پلاستیک,نانو محافظ شیشه ,نانو محافظ پارچه و لباس, بدنه اتومبیل و ...

مقالات نانو

با مراجعه به بخش مقالات فناوری نانو با این تکنولوژی بیشتر اشنا خواهید شد . برای ورود به بخش مقالات اینجا کلیک کنید

فروش و مشاوره

نشانی: کرج، مهرویلا، ابتدای دانش آموز، ساختمان سارا  -  تلفن های تماس:   09120805912- 32760367  026  اطلاعات بیشتر...
Top
محصولات ما: نانو عایق رطوبتی، نانو عایق نمای ساختمان، نانو محافظ پارچه، چوب ، شیشه، فلز و خودرو - نانو سوپر جاذب آب گیاهان و... تلفنهای تماس : 09120805912- 09120805918-09120805927 More details…