نانو پوشش تصفیه کننده هوا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 این پوشش بر پایه رزین هاي اکریلیک و سیلیکون امولشن و فناوري نانو بوده که ضمن دارا بودن قدرت پوشش بالا و ایجاد سطحی زیبا با ویژگی آب گریزي و غبارگریزي و مقاومت فوق العاده نسبت به شرایط مختلف جوي داراي خاصیت خود تمیزشوندگی نیز بوده و قادر است سطوح ساختمانی را به مدت طولانی از گردو غبار و سایر آلاینده ها محافظت نماید.

 نانو پوشش تصفیه کننده هوا

فناوري نانو (نانو تکنولوژي)، عرصه علمی نوینی است که در حال حاضر طرح هاي بزرگ سیاسی و تحقیقاتی و توسعه سرمایه گذاري مربوط به این فناوري، به شدت مورد توجه اکثر کشورهاي صنعتی جهان قرار گرفته است. ویژگی هاي اساسی این فناوري سبب شده تا تحلیلگران بدین باور دست یابند که فناوري نانو می تواند در دراز مدت پایه و اساسی براي بهره وري و رشد اقتصادي کشورها باشد.

از طرفی هوا یکی از عناصر اصلی براي بقاي موجودات از جمله انسان است. بنابراین حفظ آن از انواع آلودگی هایی که ناشی از فعل و انفعالات طبیعت یا فعالیت هاي بشري می باشد از مهمترین موضوعاتی است که مورد توجه می باشد. مشکلات ناشی از آلودگی روزافزون هوا دانشمندان را بر آن داشته است تا با استفاده از تکنولوژي مدرن و پیشرفته به کمک منابع طبیعی و محیط زیست بشتابند که از جمله آنها می توان به فناوري نانو و کاربرد آن در حفظ محیط زیست اشاره کرد.
نانو پوشش هاي جدید براي تصفیه گازهاي آلاینده خروجی از خودروها و واحدهاي صنعتی، یکی از روش هاي کاهش میزان آلودگی هواست که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

 نانو پوشش تصفیه کننده هوای نانو هورسان

این پوشش بر پایه رزین هاي اکریلیک و سیلیکون امولشن و فناوري نانو بوده که ضمن دارا بودن قدرت پوشش بالا و ایجاد سطحی زیبا با ویژگی آب گریزي و غبارگریزي و مقاومت فوق العاده نسبت به شرایط مختلف جوي داراي خاصیت خود تمیزشوندگی نیز بوده و قادر است سطوح ساختمانی را به مدت طولانی از گردو غبار و سایر آلاینده ها محافظت نماید. نانوذرات موجود در این پوشش، انرژي لازم را از نور خورشید دریافت کرده و در حضور رطوب و بخار آب موجود در هوا، رادیکال هاي هیدروکسیل و پروکسیل آزاد می نماید. این رادیکال هاي آزاد ایجاد شده در کسري از ثانیه، طی واکنشی باعث شکسته شدن عناصر آلاینده موجود در هوا می شوند. اکسیدهاي شکسته شده در واکنش با ذرات رنگ خنثی شده و منجر به تولید دي اکسید کربن و آب می شوند.

 

  •  مزایاي نانو پوشش تصفیه کننده هوا

نانوذرات در طی واکنش، صرفا به عنوان یک کاتالیزور زیستی عمل کرده و به هیچ وجه مصرف نمی شوند و به همین دلیل فرآیند فوق در صورت وجود نور و رطوبت هوا به صورت دائمی ادامه خواهد یافت. شایان ذکر است به دلیل وجود نانوذرات، رنگ هاي تصفیه کننده هوا داراي خواص خودتمیزشوندگی و ضد بو و ضد باکتري نیز می باشند.

 

  • کاربردهاي نانو پوشش تصفیه کننده هوا

این پوشش همچنین می تواند تا حد زیادي باعث تجزیه فرمالدئید، بنزن، گازهاي فرار و دیگر آلاینده ها شود و از طرفی حتی می تواند آلودگی ناشی از باکتري ها و قارچ ها را نیز تجزیه نماید.

<< نماي ساختمان هاي مسکونی، تجاري، صنعتی و ....
<< منازل ، مطب پزشکان ، متخصصان و ادارات
<< مهد کودك ها، مدارس،آسایشگاهها و سراي سالمندان
<< بیمارستانها و اورژانس ها
<< خوابگاهها ،سالن هاي غذا خوري ، ورزشی و سینما
<< کارخانجات صنایع گوناگون مانند صنایع غذایی ، دارویی
<< آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی
<< محل نگهداري و پرورش انواع حیوانات مانند گاو ، گوسفند ، ماکیان و ...

 

اطلاعات فنی
رنگ سفید
حالت ظاهري نیمه براق
1.5± 0.1g/cm چگالی 3
15 دقیقه - خشک شدن سطحی 20
110 واحد کربس ± ویسکوزیته 5
8 مترمربع بر لیتر - پوشش تئوري 10
2 ساعت - خشک شدن عمقی حداکثر 3

 

  • شرایط محیطی

این محصول را می توان در دماي 10 الی 35 درجه سانتی گراد روي سطح خشک اجرا کرد .

 

  • روش اعمال
  1. در صورت نیاز سطح را بتونه بزنید.
  2. بر روي سطوحی که قبلا رنگ نشده یا داراي خلل و فرج بوده می توانید پرایمر مخصوص رنگهاي آکریلیک را رقیق نموده و برروي سطح اعمال کنید.
  3. رنگ را کاملا بهم زده و با آب به مقدار لازم رقیق نموده و بر روي سطح اجرا نمایید.


نکات ایمنی

  • این محصول بر پایه آب بوده و قابل اشتعال نمی باشد، ولی توصیه می شود در صورت تماس با پوست، آن را با صابون و مقادیر زیاد آب شستشو داده و در صورت حساسیت و تحریک بیشتر پوست به پزشک مراجعه نمایید.
  • عملکرد هر هزار متر مربع از این نانو پوشش معادل عملکرد 70 درخت کاج تبریزي برآورد شده است.
  • شرایط نگهداري 5 درجه سانتی گراد نگهداري شود . - به مدت دو سال، در محیط بسته با تهویه مناسب در دماي 5 الی 35 درجه سانتیگراد نگهداری شود .

 

 

 

 

 

متاسفم، لطفاً من و ببخش، سپاسگزارم، عاشقتم

Top
محصولات ما: نانو عایق رطوبتی، نانو عایق نمای ساختمان، نانو محافظ پارچه، چوب ، شیشه، فلز و خودرو - نانو سوپر جاذب آب گیاهان و... تلفنهای تماس : 09120805912- 09120805918-09120805927 More details…